Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wina Muska! Twitter z dużą stratą, winny podobno tylko jeden

Twitter wskazał na kłopoty branży reklamowej, ale za głównego winowajcę kiepskich wyników uznaje Elona Muska (fot. Unsplash.com/Souvik Banerjee)

Twitter zakończył drugi kwartał br. ze stratą netto rzędu 270 mln dol. Przed rokiem spółka odnotowała zysk w wysokości 65,65 mln. Za rozczarowujące wyniki firma w dużej mierze obwinia Elona Muska, który najpierw zapowiedział kupno Twittera za 44 mld dol, a potem wycofał się z umowy.

Strata na akcję wyniosła 0,35 dol. w porównaniu z 0,08 zysku rok wcześniej. Analitycy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 0,14. Przychody wyniosły 1,18 mld dol. wobec 1,19 mld przed rokiem – stanowi to co prawda spadek tylko o 1 proc., jednak analitycy oczekiwali kwoty 1,32 mld. dol.

Czytaj też: Na Facebooku spędzamy ponad 16 godzin. Wciąż jest najpopularniejszy, a Twitter spada

Dzienna liczba użytkowników serwisu wyniosła 237,8 mln.

Twitter wyjaśnił, że do spadku przychodów przyczyniły się z jednej strony trudności w branży reklamowej związane z niepewną sytuacją makroekonomiczną, a z drugiej niepewność wokół samej spółki związana z czekającym ją przejęciem przez Elona Muska.

Czytaj też: Facebook wprowadza nowe zakładki. Pozwolą lepiej personalizować wyświetlane treści

(MAC, 25.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.