Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszyły zdjęcia do polskiej wersji "Sługi narodu"

Główny bohater - grany przez Marcina Hycnara - jest 36-letnim rozwodnikiem mieszkającym z rodzicami, siostrą i siostrzenicą (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Wystartowały zdjęcia do polskiej wersji serialu Polsatu "Sługa narodu" z Marcinem Hycnarem w roli głównej.

Ukraiński serial "Sługa narodu" opowiada o nauczycielu historii Wasylu Gołoborodce, który przypadkiem zostaje prezydentem kraju i musi zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i oligarchów. Główną rolę zagrał Wołodymyr Zełenski, dziś prezydent Ukrainy. Serial doczekał się trzech sezonów i wersji fabularnej. 

W polskiej wersji główny bohater nazywa się Ignacy Konieczny. Jest 36-letnim rozwodnikiem mieszkającym z rodzicami, siostrą i siostrzenicą. To intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, lubiany nauczyciel i porządny człowiek. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje i wygody, i nadal do pracy dojeżdża rowerem.

Casting do głównej roli wygrał aktor teatralny Marcin Hycnar. Przez dziesięć lat grał w Teatrze Narodowym w Warszawie, był także dyrektorem artystycznym Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, a przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

W serialu występują także m.in. Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska.

Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow.

Za produkcję serialu odpowiada kontrolowana przez Polsat firma Polot Media, która prawa do polskiej wersji kupiła ponad dwa lata temu. Zdjęcia realizowane są w Warszawie i zakończą się w listopadzie.

"Sługa narodu" będzie dostępny najpierw w serwisie i aplikacji Polsat Box Go.

(KOZ, 20.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.