Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjska telewizja RT otworzy przedstawicielstwo w Serbii

RT znajduje jeszcze kraje, gdzie może nadawać

Rosyjska telewizja państwowa RT, oficjalnie zakazana we wszystkich krajach Unii Europejskiej, wkrótce otworzy przedstawicielstwo w Serbii.

Posunięcie to zostało ostro skrytykowane przez Klemena Groselja, posła do Parlamentu Europejskiego. Cytowany przez Nova.rs, powiedział: "To straszna wiadomość. Pokazuje to, że prezydent Serbii coraz bardziej przestaje być politykiem proeuropejskim, a staje się jego przeciwieństwem. Niestety taka jest rzeczywistość w Serbii”. Groselj dodał, że jego zdaniem, jeżeli sytuacja w Ukrainie jesienią się pogorszy, to Parlament Europejski najprawdopodobniej wystąpi o zamrożenie wszelkiej pomocy finansowej dla Serbii.

"Serbia jest suwerennym państwem, ale zdecydowała się przystąpić do wspólnoty zwanej UE i dlatego trudno zrozumieć, że jest ona wbrew tej wspólnocie i ma inne priorytety polityki zagranicznej” - stwierdził Groselj.

Czytaj też: Dzięki pozostaniu w starym standardzie TVP nadal zyskuje udziały w rynku

(MAC, 18.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.