Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP sprzedała prawa do "Czterech pancernych" do Niemiec i Estonii

Prawa do emisji serialu "Czterej pancerni i pies" kupili estoński nadawca publiczny i niemiecka firma Pandastorm (screen Vod.tvp.pl)

Telewizja Polska w 2021 roku podpisała 108 umów na sprzedaż licencji do swoich produkcji z kontrahentami zagranicznymi na łącznie 4,6 mln zł – podała spółka w sprawozdaniu.

Wpływy z tego tytułu były wyższe o 6,2 proc. niż w 2020 roku, kiedy tych umów zawarto 59. 

TVP w sprawozdaniu z działalności podała, do jakich krajów sprzedała które tytuły.

Czytaj też: TVP Seriale umocnił się na pozycji lidera wśród kanałów serialowo-filmowych

Publiczny nadawca Eesti z Estonii kupił np. prawa telewizyjne i internetowe do serialu fabularnego "Czterej pancerni i pies". Z Niemiec serwis Fernsehjuwelen nabył prawa internetowe m.in. do serialu "Stawka większa niż życie" i filmu "Janosik", a firma Pandastorm – prawa home wideo do serialu "Czterej pancerni i pies".

Do węgierskiego nadawcy publicznego MTVA trafiły m.in. prawa do trzeciego sezonu "Korony Królów", a do węgierskiego serwisu Cinetel – do "Katynia" Andrzeja Wajdy oraz "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana.

Telewizja komercyjna BTV z Bułgarii ma licencję na format serialu "O mnie się nie martw".

Z kolei umowa z Neflixem objęła w zeszłym roku takie tytuły, jak: "Zenek" Jana Hryniaka, "Wszystko dla mojej matki" Małgorzaty Imielskiej, "Jutro idziemy do kina" Michała Kwiecińskiego i "Wenecję" Jana Jakuba Kolskiego.

Czytaj też: "Studio Lotto" w TVP 3 będzie nadawane 10 minut później

Prawa do produkcji telewizji publicznej kupowały również podmioty z Japonii, Słowacji, Czech, Chorwacji, Ukrainy, Chin, Portugalii i Wielkiej Brytanii.

(KOZ, 14.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.