Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Royowie rządzą. HBO z 25 nominacjami do Nagród Emmy dla serialu "Sukcesja"

Serial "Sukcesja" na HBO wkroczył w czwarty sezon (screen: YouTube/Young Pope)

Nominacje do Emmy - najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród dla produkcji telewizyjnych - to triumf Warner Bros. Discovery. Serial "Sukcesja" na HBO został wyróżniony 25 razy. W sumie cztery seriale HBO czy HBO Max dostały 78 nominacji. 

"Sukcesja" została nominowana m.in. w ważnych kategoriach, takich jak serial dramatyczny czy najlepszy aktor (Brian Cox i Jeremy Strong). Do tego w 20 kategoriach wyróżniono kolejny serial HBO - "Biały Lotos", w 17 - "Hacks", a "Euforię" w 16.

Drugie miejsce w pojedynczych produkcjach zajęła seria Apple TV - "Ted Lasso" - 20 wyróżnień. 17 zebrały "Zbrodnie po sąsiedzku", pokazywane na należącej do koncernu Disneya platformie Hulu (w Polsce na Disney+).

Łącznie organizatorzy 74. Nagród Emmy przygotowali 119 kategorii. Tu pełna lista nominacji https://www.emmys.com/events/74th-emmy-nominations-announcement

Wręczenie nagród 12 września.  

(MAC, 13.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.