Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Burda Media Polska z nowym logo. Autorem Marek Knap

Jak podkreśla Marek Knap, logo zaprojektowane jest tak, by było czytelne także na małych ekranach.

Koncern Burda Media Polska ma nowe logo, co związane jest ze zmianami, jakie nastąpiły po połączeniu Burda z Edipresse Polska. Autorem nowej identyfikacji wizualnej jest Marek Knap.

Nowe logo Burda Media Polska to połączenie kilku kolorów, które „symbolizuje redakcje wchodzące w skład portfolio Burdy”. Odświeżona identyfikacja wizualna ma również podkreślić "digitalowy" charakter firmy. Autor, Marek Knap, jest dyrektorem artystycznym w Burda Media Polska, wykładowcą na warszawskiej ASP, projektantem specjalizujący się w grafice edytorskiej i typografii.

Czytaj też: Maciej Klepacki obejmuje dziś stanowisko prezesa Burda Media Polska. Plany szerokie 

- Jesteśmy nową organizacją, która wykorzystuje to, co najlepsze z połączenia dwóch firm. Chcemy być liderem rynku mediów lifestyle w Polsce, ale przede wszystkim firmą otwartą na zmiany, nowoczesną i dynamiczną. Nie zapominamy o naszych korzeniach, w tym 30 latach działalności w Polsce, ale patrzymy ambitnie do przodu. Jesteśmy różni, mamy bogate doświadczenia i to właśnie stanowi o naszej sile – mówi Maciej Klepacki, nowy CEO Burda Media Polska

Jak z kolei podkreśla Marek Knap, logo zaprojektowane jest tak, by było czytelne także na małych ekranach. - Aby zwiększyć czytelność na ograniczonej przestrzeni, warto wyodrębnić i powiększyć wybrany element znaku tzw. sygnet. Wówczas sąsiadujące słowa stają się łatwiejsze do odczytania i można je zgrabnie układać w kilku liniach dopasowując do nośnika i środowiska – tłumaczy Knap.

Przypomnijmy, że pod koniec marca Burda Media Polska sfinalizowała zakup wydawnictwa Edipresse Polska. W ramach fuzji koncern przejął multimedialne i cyfrowe portfolio Edipresse Polska, w skład którego wchodzą popularne serwisy dla kobiet, m.in. Wizaz.pl, Polki.pl, Party.pl, Viva.pl, Mamotoja.pl, Gotujmy.pl, Niania.pl i czasopisma „prawdziwe historie” oraz dwutygodniki Viva i Party (łącznie 13 tytułów).

(MZD, 13.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.