Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Brazylijska policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo Doma Phillipsa

Ciała Bruna Pereiry i Doma Phillipsa zostały odnalezione 16 czerwca (screen: YouTube/AFP Portugues)

Brazylijska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo brytyjskiego dziennikarza Doma Phillipsa i towarzyszącego mu w amazońskiej dżungli eksperta Bruna Pereiry. Podejrzany, używający przezwiska "Kolumbia", jest zaangażowany w lokalny handel rybami.

Phillips i Pereira zaginęli na początku czerwca przy granicy z Kolumbią i Peru. Jeden z tamtejszych rybaków, Amarildo da Costa Oliveira, przyznał się później do popełnienia morderstw i pokazał miejsce, w którym ukrył ich ciała. Między Oliveirą a Pereirą miało dojść do sporu na temat działań aktywisty na rzecz zwalczania nielegalnych połowów na chronionym terytorium należącym do tubylców. Według ustaleń śledczych Oliveira miał współpracować z "Kolumbią".

Czytaj też: Maria Ressa przed groźbą kilkuletniego więzienia

Ten dobrowolnie stawił się na posterunku policji w brazylijskim przygranicznym mieście Tabatinga. – Tłumaczył, że nie jest powiązany z zabójstwami ani nielegalnymi połowami. Został aresztowany za okazanie fałszywego dokumentu tożsamości – powiedział Eduardo Fontes, nadinspektor policji federalnej w stanie Amazonas. Do tej pory nie udało się ustalić jego prawdziwego imienia i nazwiska. 

– Prowadzimy pogłębione śledztwo, żeby ustalić, czy w sprawę jest zamieszanych więcej osób, czy dokonano przestępstwa na zlecenie, a także, by poznać motywy zabójstw – przekazał nadinspektor Fontes.

Czytaj też: Operator TVP publicznie zwyzywał mężczyznę, bo ten miał go sprowokować

(MAC, 11.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.