Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Stefan Wilkanowicz, miał 98 lat

O śmierci Stefana Wilkanowicza poinformowała Katolicka Agencja Informacyjna (fot. Mariusz Kubik/Wikipedia.org)

W wieku 98 lat zmarł Stefan Wilkanowicz, dziennikarz, publicysta i współzałożyciel Klubów Inteligencji Katolickiej, wieloletni redaktor naczelny miesięcznika "Znak".

Wilkanowicz przez lata związany był z miesięcznikiem "Znak" i "Tygodnikiem Powszechnym". Z tym pierwszym jako redaktor naczelny w latach 1978-1994. Był założycielem i redaktorem internetowego magazynu "Forum: Żydzi – Chrześcijanie – Muzułmanie", jak i autorem książek o tematyce religijnej oraz tekstu, na podstawie którego Tadeusz Mazowiecki opracował preambułę do Konstytucji RP z 1997 roku.

Prywatnie był ojcem Marzeny Wilkanowicz-Devoud, wieloletniej naczelnej magazynu „Elle” w Polsce.

Stefana Wilkanowicza na stronie Wyborcza.pl pożegnał Tomasz Dostatni OP, który napisał, że zmarły dziennikarz "był człowiekiem skromnym. Katolikiem żywej wiary. Otwartym na wszystkie wartości, także te, które dostrzegał poza widzialnymi granicami Kościoła".

(KAP, 10.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.