Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: 30 tys. zł kary dla Polsatu za brak transmisji meczu siatkarek na otwartej antenie

Polsat transmitował mecz siatkarek z Niemkami jedynie w kodowanym Polsat Sport (fot. Jan Bielecki/East News)

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nałożył 30 tys. zł kary na Telewizję Polsat za brak transmisji na otwartej antenie meczu polskich siatkarek z Niemkami w ramach ubiegłorocznych mistrzostw Europy - przekazała "Presserwisowi" rzeczniczka regulatora Teresa Brykczyńska.

Chodzi o spotkanie Polska-Niemcy rozegrane 19 sierpnia 2021 roku. Telewizja Polsat transmitowała mecz jedynie w kanale Polsat Sport, nie było go na żadnej otwartej antenie nadawcy. KRRiT otrzymała w tej sprawie skargi od widzów.

Czytaj też: Mobbing w "Newsweeku": tym razem Wojciech Staszewski stawia zarzuty Renacie Kim 

Zgodnie z rozporządzeniem KRRiT mecze z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn są na liście wydarzeń, które muszą być pokazywane na otwartych antenach.

(KOZ, 07.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.