Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Berlusconi chce kupić brytyjski Channel 4

86-letni Silvio Berlusconi wciąż ma dalekosiężne plany (fot. Unsplash)

MediaForEurope (MfE), koncern medialny kontrolowany przez byłego premiera Włoch Silvia Berlusconiego, zakomunikował, że rozważy ofertę kupna Channel 4, gdy publiczny brytyjski nadawca zostanie wystawiony na sprzedaż.

"Kiedy zostanie wystawiony na sprzedaż, z pewnością na taką ofertę spojrzymy” - oświadczył dyrektor finansowy koncernu Marco Giordani, cytowany przez Reuters.

Sprawa prywatyzacji Channel 4 ciągnie się od ponad 1,5 roku. Dla związanych z firmą nadawców lokalnych będzie to katastrofa, większość brytyjskich środowisk medialnych jest temu przeciwna. Rząd Borisa Johnsona jest jednak zdeterminowany, by iść naprzód.

Tymczasem na stale rosnącej liście potencjalnych nabywców znajduje się także aktor Idris Elba (zdobywca Złotego Globu za tytułową rolę w serialu BBC "Luter"). Według „The Sunday Times” prowadzi rozmowy na temat przyszłej współpracy z przedsiębiorcą Markiem Boyanem, założycielem i dyrektorem generalnym firmy marketingowej i komunikacyjnej The Miroma Group.

Ogólnoeuropejski projekt MediaForEurope powstał w ubiegłym roku na bazie włoskiej grupy medialnej Mediaset. Ma siedzibę w Holandii. Channel 4 to trzeci pod względem wielkości brytyjski nadawca, po BBC i ITV. W przeciwieństwie do mającego również status nadawcy publicznego BBC, nie utrzymuje się z abonamentu, tylko z reklam.

(MAC, 01.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.