Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

List pożegnalny Miszczaka do pracowników z sugestią: "nie mówię żegnajcie, a do widzenia"

W e-mailu do pracowników Edward Miszczak napisał, że odchodzi dumny z tego, co przez minione 25 lat udało się zrobić w firmie (screen Youtube.com/Onet Styl Życia)

Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak oficjalnie pożegnał się z TVN. To zaskoczenie, bo według wcześniejszych zapowiedzi Katarzyny Kieli, prezeski Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN, w okresie przejściowym Miszczak miał pełnić funkcję dyrektora pionu programmingu.

Edward Miszczak, członek zarządu i dyrektor programowy TVN, zrezygnował z pracy w spółce 7 czerwca, o czym pierwszy poinformował "Presserwis". O decyzji Miszczaka poinformowano w trakcie zwoływane naprędce spotkania, na którym obecnych było ok. 50 menedżerów TVN. Jak przekazała wtedy pracownikom Katarzyna Kieli, prezeska Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN, w okresie przejściowym Miszczak miał pełnić funkcję dyrektora pionu programmingu. - Miszczak zapewniał, że rozstanie jest w przyjaźni, ale powiedział coś w rodzaju "widzimy się u konkurencji" - opowiadał później "Presserwisowi" jeden z obecnych na spotkaniu pracowników.

Czytaj też: Prywatne telewizje chcą rekompensaty za pozostawienie w starym systemie tylko TVP

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł "Presserwis", Edward Miszczak musiał pożegnać się z TVN szybciej, niż początkowo zakładano, ze względu na medialne doniesienia, że po zakończeniu okresu zakazu konkurencji ma dołączyć do Polsatu.

Miszczak żegna się z TVN: "do zobaczenia"

W poniedziałek 27 czerwca Miszczak w e-mailu o tytule "Do widzenia" skierowanym do pracowników TVN oficjalnie pożegnał się z firmą. "Dziś rezygnuję z przeświadczeniem, że Grupa doskonale da sobie radę na rynku, bo zbudowaliśmy razem coś, co przetrwa każdą wichurę" – napisał Edward Miszczak.

Podkreślił, że odchodzi dumny z tego, co przez minione 25 lat udało się zrobić w firmie: "(...) z ambitnej, ale mało znaczącej na telewizyjnym rynku stacji, która walczyła o pięć procent udziału, urośliśmy do wielkiej firmy, która ma ponad dwadzieścia kanałów, zajmuje ponad jedną czwartą rynku i stała się częścią jednej z największych na świecie firm dostarczających ludziom rozrywkę".

Czytaj też: Kanał Sportowy zakończył z 1,6 mln zysku. Przychody wyższe ponad czterokrotnie

E-mail zakończył zdaniem: "Dziękuję wam za te wszystkie piękne dni i nie mówię »żegnajcie«, ale »do widzenia«". Biuro zwolnił już w ubiegłą środę (21.06). 

Edward Miszczak nie komentuje planów zawodowych. W rozmowie z "Presserwisem" poinformował, że jest objęty zakazem informacyjnym w ramach protokołu rozstania. 

Kim jest Edward Miszczak?

Edward Miszczak był odpowiedzialny za flagowy kanał TVN, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. Funkcję dyrektora programowego TVN pełnił od 1998 roku. Wcześniej współtworzył RMF FM. Pracę zawodową zaczynał w Radiu Kraków.

(BAE, 28.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.