Dział: REKLAMA

Dodano: Czerwiec 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

The impossible parade we wszystkich strefach wolnych od LGBT w Polsce

Przez 32 miasteczka i wsie, pomimo obowiązujących tam homo- i transfobicznych uchwał, przeszły metawersowe marsze równości (fot. materiały prasowe)

25 czerwca we wszystkich strefach wolnych od LGBT w Polsce Kampania Przeciw Homofobii przy współpracy z 180heartbeats + Jung v Matt zorganizowała The impossible parade.

Kampania Przeciw Homofobii postuluje, aby każdy mógł zorganizować marsz równości wszędzie tam, gdzie ludzie chcą się wyrazić i wypowiedzieć. Gwarantują to prawo polskie, demokracja oraz Europejska Konwencja Praw Człowieka. Wobec tego KPH, we współpracy z 180heartbeats + Jung v Matt, stworzyło inicjatywę – The impossible parade, czyli marsze w metaverse w 32 gminach, gdzie wciąż obowiązują tzw. uchwały anty-LGBT.

Czytaj też: Branża reklamowa dzieli się informacjami o klientach, którzy za nic mają zasady

Poszerzona rzeczywistość to rozwijająca się sfera, w której organizatorzy i organizatorki widzą przestrzeń do manifestowania – miejsce, gdzie nie obowiązuje absurdalne, homofobiczne prawo. Przez 32 miasteczka i wsie, pomimo obowiązujących tam homo- i transfobicznych uchwał, przeszły metawersowe marsze równości. Jest to forma protestu przeciw wykluczeniu społecznemu osób LGBT+.

Organizatorzy i organizatorki przedsięwzięcia, wspólnie z Akcją Demokracją, zachęcali do podpisywania petycji na rzecz antydyskryminacyjnych zmian legislacyjnych. Ponadto zbierane były również pieniądze na rzecz Funduszu na Miasta Maszerujące (który ma finansować w przyszłości marsze w miejscach, gdzie te jeszcze się nie odbywały). Konto zasilić ma także sprzedaż NFT, stworzonych w oparciu o postacie powołane do życia przez 180heartbeats + Jung v Matt na okoliczność The impossible parade.

Czytaj też: Albedo z kampanią o pomocy psychologicznej dla dzieci

(AMS, 27.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.