Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czesław Michniewicz oskarża Szymona Jadczaka. Pełnomocnikiem adwokat "Fryzjera"

Czesław Michniewicz zdecydował się wybrać na pełnomocnika tego samego adwokata, który w przeszłości reprezentował "Fryzjera" (screen: YouTube/Kanał Sportowy)

Selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz, zdecydował się wnieść do sądu akt oskarżenia przeciwko Szymonowi Jadczakowi, dziennikarzowi Wirtualnej Polski. W głośnym artykule na WP.pl Jadczak opisywał powiązania Michniewicza z "Fryzjerem".

20 czerwca Wirtualna Polska opublikowała tekst Szymona Jadczaka, w którym dokładnie opisane zostały kontakty Czesława Michniewicza, obecnego selekcjonera reprezentacji Polski, z Ryszardem Forbrichem, ps. "Fryzjer". "Fryzjer" to działacz piłkarski, główny bohater afery korupcyjnej w polskim futbolu sprzed prawie 20 lat.

"Fryzjer" i Michniewicz z tym samym adwokatem

Po głośnym materiale Jadczaka Czesław Michniewicz zdecydował się oskarżyć dziennikarza o zniesławienie na podstawie art. 212 KK. Co ciekawe, selekcjoner reprezentacji Polski powołał na swojego pełnomocnika Piotra Kruszyńskiego, który w przeszłości reprezentował "Fryzjera".

Czytaj też: Czesław Michniewicz po pierwszym wygranym meczu wyzywa dziennikarzy od zgredów

"Jak ktoś spośród wszystkich adwokatów w Polsce wybiera akurat tego, który reprezentował szefa piłkarskiej mafii, to ja nie mam nic do dodania" – napisał na Twitterze Szymon Jadczak.

– Pan Szymon Jadczak nie pierwszy raz, bo już w kilku publikacjach zarzucił panu trenerowi Czesławowi Michniewiczowi korupcję, ustawianie meczów w dawnych latach, nie mając ku temu żadnych dowodów – powiedział w rozmowie z WP Sportowe Fakty adwokat Piotr Kruszyński. – Jedynym dowodem są rozmowy z panem Ryszardem Forbrichem i tyle – dodał.

Piekielne kombo

"Mam wrażenie, że złożenie aktu oskarżenia przeciwko Szymonowi Jadczakowi, na pięć miesięcy przed mistrzostwami świata i wzięcie na swojego obrońcę prawnika, który kiedyś bronił pana »Fryzjera«, to piekielne kombo jakiego nie wymyśliliby nawet najwięksi wrogowie Czesława Michniewicza" – skomentował na Twitterze Sebastian Staszewski, dziennikarz Interia Sport.

Jak na zarzuty o reprezentowanie w przeszłości "Fryzjera" odpowiada Piotr Kruszyński? – Tak, broniłem Ryszarda Forbricha, to prawda. Już nie pamiętam kiedy, było to bardzo dawno temu, może w 2008-2009 roku. Dotyczyło to spraw korupcyjnych. Ryszard Forbrich wraz z innymi współoskarżonymi zasiadał wtedy na ławie oskarżonych. Natomiast w stosunku do pana trenera Czesława Michniewicza nikt nie przedstawił żadnych zarzutów karnych – stwierdził adwokat w rozmowie z Wirtualną Polską.

Czytaj też: Viaplay nadal nie radzi sobie z technologią. Zaszkodzi to w przetargu na Ekstraklasę?

– Nie wiem, co mnie bardziej szokuje w tych doniesieniach: czy to, że spośród kilkunastu tysięcy adwokatów działających w Polsce Czesław Michniewicz wybrał akurat takiego, który pracował w przeszłości dla szefa mafii piłkarskiej Ryszarda Forbricha, czy to, że reprezentujący Michniewicza adwokat Piotr Kruszyński jeszcze niedawno sprzeciwiał się karaniu ludzi z artykułu 212 Kodeksu karnego, który teraz zamierza wykorzystać przeciwko dziennikarzowi. Jestem ciekaw, co na to wszystko PZPN – skomentował w WP Sportowe Fakty Szymon Jadczak.

"Michniewicz będzie musiał się odnieść"

Wniesiony przez Michniewicza akt oskarżenia nie przeszedł bez echa w środowisku dziennikarskim. Jacek Harłukowicz, który z końcem maja przeszedł z "Gazety Wyborczej" do Onetu, zauważa, że może on rzucić więcej światła na powiązania selekcjonera z Forbrichem. "Nie deprecjonowałbym procesu jakiego wytoczenie Szymonowi Jadczakowi zapowiedział Czesław Michniewicz. Selekcjoner po raz pierwszy będzie musiał odnieść się do materiału zgromadzonego przez prokuraturę w sprawie kontaktów z »Fryzjerem«. Mam wrażenie, że nie do końca ma tego świadomość. Dobrze" – napisał Harłukowicz na Twitterze.

Czesław Michniewicz wstąpienie na drogę sądową przeciwko Szymonowi Jadczakowi zapowiadał jeszcze przed publikacją artykułu na jego temat. Miało to miejsce po pierwszej konferencji Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji Polski, na której Jadczak pytał go o kontakty z "Fryzjerem". – Sprawa trafi do prawników, nie odpuszczę – mówił wtedy na łamach Sport.pl.

Czytaj też: Prywatne telewizje chcą rekompensaty za pozostawienie w starym systemie tylko TVP

(HAD, 27.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.