Temat: film

Dział: KINO

Dodano: Czerwiec 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Top Gun: Maverick" od premiery zarobił dla Paramount ponad 1 mld dol.

Tom Cruise i wytwórnia z powodu pandemii czekali z premierą dwa lata i teraz, gdy publiczność wróciła do kin mają z czego się cieszyć (screen: YouTube/Paramount Pictures)

Filmowy hit wytwórni Paramount "Top Gun: Maverick" od premiery 18 maja na koniec tego weekendu zarobił w kinach na świecie już ponad 1 mld dol. To jedyny film w tym roku z wpływami przekraczającymi taką kwotę.

Dzięki udanemu weekendowi kontynuacja filmu "Top Gun" z 1986 roku, której gwiazdą, jak i gwiazdą sequela jest Tom Cruise, wyprzedziła wyprodukowany przez Disneya, "Doktor Strange w multiwersum obłędu" (943 mln dol.).

Czytaj też: Wielkie firmy przeciwko decyzji o uchyleniu prawa do aborcji w USA

"Top Gun: Maverick” był już najbardziej dochodowym filmem roku w USA, z przychodami na poziomie 521 mln dol., ale teraz wyszedł na czoło w aspekcie globalnym. Razem z 484,7 mln dol. w międzynarodowym rozpowszechnianiu zarobił na całym świecie prawie 1 006 mld dol. Nie zostało to ogłoszone, ale najprawdopodobniej po dystrybucji kinowej film trafi do serwisu streamingowego Paramount+.

(MAC, 27.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.