Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Duński tabloid "B.T." na papierze będzie tylko do końca roku

"B.T." obok "Ekstra Bladet" jest czołowym duńskim tabloidem, ukazuje się od 1916 roku (fot. "B.T.")

Wydawca czołowego duńskiego tabloidu "B.T." ogłosił zaprzestanie wydawania gazety w wersji papierowej. W druku dziennik wydawany był 106 lat. Redakcja popołudniówki ma rozwijać wersję cyfrową dziennika.


Jak poinformowało w komunikacie wydawnictwo Berlingske Media (należy do belgijskiego koncernu DPG Media) "gazeta po raz ostatni ukaże się w druku z końcem roku, do tego czasu zakończone zostaną wszystkie prenumeraty". Podkreślono, że cyfrowa działalność "B.T." będzie finansowana ze sprzedaży reklam.

Według redaktor naczelnej "B.T." Pernille Holbøll tabloid w ostatnich czterech latach stał się największym medium informacyjnym w duńskim internecie. "Drukowanie gazety wkrótce przestanie być opłacalne w związku z malejącym nakładem, dlatego teraz chcemy skoncentrować wszystkie nasze wysiłki na obecności tam, gdzie już są Duńczycy, czyli na telefonach komórkowych" - zapowiada Holbøll.

Redakcja chce inwestować w rozwój materiałów wideo, audio oraz nowych formatów dziennikarskich.

Jednocześnie wydawca poinformował o zamknięciu otwartych latem ubiegłego roku lokalnych redakcji w trzech największych po Kopenhadze duńskich miastach: Aarhus, Odense oraz Aalborgu. Jako powód podano "niemożność przekonania czytelników do wykupienia prenumeraty lub zarabiania w inny sposób".

Od lata do końca roku ukazywać się będzie jedno ogólnokrajowe wydanie tabloidu. Reorganizacja spowoduje konieczność zwolnienia 20 osób, w tym większości dziennikarzy i redaktorów.

W komunikacie o zaprzestaniu druku nie ujawniono ostatnich wyników sprzedaży egzemplarzowej dziennika. Podano jedynie, że obecnie gazeta ma tygodniowo 366 tys. czytelników. W rekordowym 1979 roku liczba ta wynosiła 732 tys. dziennie. Według badania Dansk Online Index www.bt.dk miało w maju br. 555 mln odsłon.

(DAN, 23.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.