Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosjanie nie mogą już czytać tekstów na stronie internetowej "The Daily Telegraph"

"The Daily Telegraph" jest niedostępny dla Rosjan

Rosyjska prokuratura generalna na wniosek Roskomnadzoru zablokowała dostęp użytkowników z Rosji do strony internetowej brytyjskiej gazety "The Daily Telegraph". Powodem jest "rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat specjalnej operacji wojskowej prowadzonej przez siły zbrojne Rosji na terytorium Ukrainy".

Telegraph.co.uk została zablokowana dla mieszkańców Rosji za opublikowany 23 lutego, czyli jeszcze przed rozpoczęciem inwazji artykuł na temat rozmieszczenia mobilnych krematoriów, które mogłyby spalać ciała poległych żołnierzy. Według danych na stronie Roskomnadzoru zakaz na stronie Telegraph został zatwierdzony w kwietniu. Nie jest jasne, dlaczego został wprowadzony w życie i upubliczniony dopiero w czerwcu.

(MAC, 23.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.