Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komunikaty MSWiA będą przekazywane za pośrednictwem rządowego systemu akredytacji

Od 1 lipca zapowiedzi i komunikaty Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji będą przekazywane do dziennikarzy za pośrednictwem systemu Pressroom (fot. Pawel Wodzynski/East News)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do systemu rządowych akredytacji i zapowiedzi wydarzeń dołącza Pressroom.

Od 1 lipca zapowiedzi i komunikaty Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji będą przekazywane do dziennikarzy za pośrednictwem systemu Pressroom. MSWiA liczy, że nowy sposób akredytacji ułatwi codzienną pracę.

Czytaj też: Państwowa Inspekcja Pracy nie prowadzi kontroli w RAS Polska po odejściu Lisa

System zapowiedzi medialnych i akredytacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powstał na początku roku. Został stworzony, aby usprawnić przekaz informacji o konferencjach prasowych, delegacjach i aktualnościach z poszczególnych resortów. Wcześniej każdy z nich osobno prowadził akredytację dziennikarzy na organizowane przez siebie wydarzenia i rozsyłał komunikaty. Choć system służy dziennikarzom, prawnicy dopatrują się jednak prawnych mankamentów platformy.

(BAE, 21.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.