Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowe audycje muzyczne w letniej ramówce radiowej Jedynki

Wakacyjna ramówka radiowej Jedynki wprowadzona zostanie we wtorek 21 czerwca (fot. Paweł Wodzyński/East News)

"Magia czarnego krążka – winylowy wieczór" i "Jeden na godzinę" znajdą się wśród nowych audycji w wakacyjnej ramówce Programu I Polskiego Radia – dowiedział się "Presserwis".

Letnia ramówka Jedynki zacznie obowiązywać we wtorek 21 czerwca, kiedy rusza audycja "Lato z radiem" (od poniedziałku do soboty między 9 a 12). Jej uzupełnieniem będą "Lato z radiem extra" (w soboty od 16 do 18 i od 21 do 22.35 oraz w niedziele od 21 do 22) oraz "Klasyczne Lato z radiem" (w niedziele od 22 do 23). Do prowadzących "Lato z radiem" dołączył dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.

Czytaj też: Maile Dworczyka: Rząd pisze sobie „wywiady”, a prawicowy portal je publikuje

W poniedziałki od 21 do 22 – w miejsce programu "Historia żywa" – będzie można słuchać nowej audycji "WIST – konkurs popularnonaukowy" z ciekawostkami ze świata nauki i telefonami od słuchaczy.

W czwartki w tym paśmie pojawi się "Magia czarnego krążka – winylowy wieczór". W audycji prezentowana będzie muzyka odtwarzania z płyt winylowych na gramofonie. Program na czas wakacji zastąpi słuchowiska Teatru Polskiego Radia.

W soboty o 20 Jedynka wprowadzi do ramówki godzinną audycję "Jeden na godzinę". Przedstawiane mają być w niej sylwetki gwiazd muzyki. Zostaną również przypominane ich pierwsze i kolejne piosenki.

Czytaj też: "Gazeta Pomorska" przegrała proces z Krzysztofem Brejzą

Nowością będzie również audycja "Muzyczny alfabet Jedynki" (w niedziele od 16 do 17).

(KOZ, 20.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.