Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spotify stworzył radę ekspertów do zwalczania mowy nienawiści i dezinformacji

Zarząd Spotify decyduje, jakie problemy przedstawić ekspertom (fot. Unsplash.com/Thibault Penin)

Spotify Technology utworzył radę doradczą ds. bezpieczeństwa, mającą wspomagać działania serwisu w zwalczaniu takich problemów, jak mowa nienawiści, dezinformacja, ekstremizm i nadużycia w internecie.

Grupa ekspertów zewnętrznych to kolejny krok Spotify w kierunku zwalczania szkodliwych treści. Wysiłki firmy zostały wzmożone po zamieszaniu na początku roku z podcastami Joego Rogana – autorowi zarzucano rozpowszechnianie dezinformacji na temat COVID-19.

Czytaj też: Elon Musk w czwartek po raz pierwszy spotka się z pracownikami Twittera

Radę doradczą stanowi 18 ekspertów. W jej skład wchodzą m.in. przedstawiciele organizacji praw obywatelskich w Waszyngtonie, Centrum Demokracji i Technologii Uniwersytetu w Göteborgu oraz Instytutu Technologii i Społeczeństwa w Brazylii.

Sarah Hoyle, szefowa Spotify ds. zaufania i bezpieczeństwa, zapewnia, że rada doradcza nie została utworzona w odpowiedzi na "żadnego konkretnego twórcę lub sytuację”, ale ze względu na wyzwania związane z prowadzeniem globalnej firmy w czasach, gdy zagrożenia stale ewoluują.

Jednocześnie szwedzki gigant streamingowy poinformował, że kupił brytyjską firmę Sonantic, która stworzyła program wykorzystujący sztuczną inteligencję do generowania mowy. Dzięki technologii tej firmy w filmie "Top Gun: Maverick" udało się przywrócić głos Valowi Kilmerowi. Aktor ma raka gardła, nie może mówić, ale poprzez zastosowanie odpowiedniego algorytmu znów słychać jego głos na ekranie.

Czytaj też: Jessica Alba dołącza do zarządu Yahoo. Ta Jessica Alba

(MAC, 15.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.