Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jessica Alba dołącza do zarządu Yahoo. Ta Jessica Alba

Jessica Alba w kwietniu 2021 r. wprowadziła swoją firmę na giełdę, od tego czasu bardziej stawia na biznes niż na aktorstwo (fot. Wikimedia Commons/Looking Glass Films)

Yahoo powołało do zarządu sześć osób z branży technologicznej, medialnej i finansowej, w tym hollywoodzką aktorkę Jessicę Albę. Spółka zamierza zdywersyfikować swoją ofertę, aby konkurować z większymi graczami.

Yahoo od dawna szuka możliwości poszerzenia oferty, chcąc mierzyć się z firmami takimi jak Google i Meta Platforms. W zeszłym roku Apollo Global Management sfinalizował przejęcie Verizon Media o wartości 5 mld dol. Verizon Communications sprzedał wtedy cały pion mediów obejmujący m.in. portale Yahoo, AOL i TechCrunch. Kilkanaście spółek funkcjonuje teraz pod wspólną nazwą Yahoo. 

Reorganizacja Yahoo

Firma od tamtej pory zajmuje się budowaniem przede wszystkim Yahoo Finance i Yahoo Sports, jednocześnie koncentrując się na reklamach i platformach e-commerce. Po sfinalizowaniu transakcji, w sierpniu ub.r. dyrektorem generalnym Yahoo został szef aplikacji randkowej Tinder - Jim Lanzone.

Do Alby, która jest również współzałożycielką firmy Honest Company zajmującej się produktami konsumenckimi (głównie wytwarzaniem ekologicznych produktów dla dzieci) w zarządzie Yahoo dołączy Aryeh Bourkoff, dyrektor generalny banku LionTree, a także Fouad ElNaggar, CEO firm technologicznych Array i Sapho. Yahoo powołało również do zarządu Michaela Kivesa, założyciela firmy inwestycyjnej K5 Global, Katie Stanton, która pełniła kierownicze funkcje w Twitterze i Google, a także Cynthię Marshall, prezeskę koszykarskiego klubu NBA, Dallas Mavericks.

Kim jest Jessica Alba?

41-letnia Jessica Alba, na której skoncentrowały się media jest znaną aktorką, modelką i businesswoman. Ma na koncie nominację do Złotego Globu za główną rolę w serialu "Cień anioła" (2000 rok). Występowała też w filmach kinowych, takich jak m.in. "Honey", "Sin City: miasto grzechu", "Sin City: damulka warta grzechu" "Fantastyczna czwórka" (1 i 2), "Facet pełen uroku", "Mechanik: Konfrontacja" i wielu innych. Jej firma Honest Company w 2021 roku miała 319 mln dol. przychodów, a w lutym br. była wyceniana na ok. 550 mln dol.  

(MAC, 14.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.