Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sheryl Sandberg z Mety pod lupą śledczych

Sheryl Sandberg przypisywano większość sukcesów Facebooka, ale w ostatnim czasie coraz częściej była obwiniana o porażki (fot. Facebook/World Economic Forum)

Prawnicy badają wykorzystywanie zasobów Meta Platforms przez dyrektorkę ds. operacyjnych Sheryl Sandberg. "The Wall Street Journal" doniósł, że osoba numer dwa po Marku Zuckerbergu w koncernie pod lupą śledczych jest już od kilkunastu miesięcy.

Wśród analizowanych działań jest wykorzystywanie zasobów firmy, w tym pracowników Mety, w celu wsparcia fundacji Sandberg – Lean In – oraz przy pisaniu i promocji jej drugiej książki "Opcja B: stawienie czoła przeciwnościom, budowanie odporności i znajdowanie radości”. Sandberg odejście ogłosiła 2 czerwca. Do tej pory uważano, że to głównie jej pomysłom Facebook zawdzięcza dynamiczny rozwój.

Czytaj też: Sheryl Sandberg rezygnuje z funkcji dyrektora ds. operacyjnych w Meta

Sandberg odejdzie jesienią, ale nadal będzie zasiadać w zarządzie. Nowym dyrektorem operacyjnym ma być Javier Olivan, choć Zuckerberg stwierdził, że jego kompetencje w strukturach firmy nie będą aż tak szerokie.

Już w grudniu 2020 roku grupa prokuratorów z Teksasu złożyła pozew, w którym wskazano, że w 2018 między Facebookiem a Alphabet, właścicielem Google, doszło do zmowy cenowej. Ze strony Facebooka sprawę miała pilotować Sandberg.

Czytaj też: Twitter na początku sierpnia będzie głosować w sprawie umowy z Muskiem

(MAC, 13.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.