Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter na początku sierpnia będzie głosować w sprawie umowy z Muskiem

Elon Musk powiedział swoje, a teraz czeka na ruch Twittera (fot. Wikimedia Commons/Tesla Owners Club Belgium)

Twitter Inc. przewiduje, że głosowanie akcjonariuszy w sprawie sprzedaży serwisu Elonowi Muskowi za 44 mld dol. może nastąpić na początku sierpnia. Może jednak akceptacji nie będzie. Komunikat głosi, że firma nadal konstruktywnie pracuje nad sfinalizowaniem transakcji.

Prawnicy Muska w poniedziałek ostrzegli firmę, że miliarder może zrezygnować z przejęcia, jeśli firma nie dostarczy danych dotyczących spamu i fałszywych kont. Według niezależnych fachowców liczba fałszywych kont dochodzi prawie do 20 proc. wszystkich użytkowników. Według Twittera to niecałe 5 proc.

Czytaj też: Nawalny: Google i Meta robią prezenty Putinowi

Twitter zakomunikował, że udostępnia Muskowi wszystkie informacje, jakich żąda. Częścią tych danych jest zestaw zawierający wszystkie tweety na platformie analizowane według różnych parametrów, takich jak urządzenia użytkowników czy profile kont, które publikują tweety. Twitter sprzedaje te dane firmom monitorującym media społecznościowe, ale zamierza je udostępnić Muskowi za darmo w ramach wymiany informacji. Zestaw nie zawiera informacji poufnych, takich jak dane osobowe użytkowników Twittera, które nie mają charakteru publicznego.

Dyrektor generalny Twittera Parag Agrawal napisał w zeszłym miesiącu na Twitterze, że nie wierzy, by obliczenia fałszywych i spamowych kont można przeprowadzić poza firmą, ponieważ wymagałoby to prywatnych informacji, których Twitter nie może udostępniać.

Czytaj też: Disney+ w ofercie z Polsat Box Go i częścią tytułów w Vod.pl

(MAC, 10.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.