Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Kraśko odpowiada TVP.Info w sprawie podatków. „Tajemnica skarbowa nie istnieje”

"W odniesieniu do obywatela tajemnica skarbowa nie istnieje, a w odniesieniu do rządzących jak najbardziej" - oświadczył Piotr Kraśko (fot. mat. prasowe)

"Wszystkie kwestie podatkowe zostały wyjaśnione w Urzędzie Skarbowym 5 lat temu. Łączenie tego z moim obecnym miejscem pracy ma oczywisty kontekst" - napisał Piotr Kraśko, odpowiadając na zarzuty, jakie postawił mu Cezary Gmyz na portalu TVP.Info. Prowadzący "Fakty" zapytał też o tajemnicę skarbową. 

Portal TVP.Info napisał, że prowadzący "Fakty" TVN Piotr Kraśko w latach 2012-2017 - gdy szefował "Wiadomościom" w TVP - nie składał zeznań podatkowych. Kiedy aparat skarbowy zwrócił mu na to uwagę, spłacił w sumie 850 tys. zł zaległości. Jak twierdzi TVP.Info, zaległości podatkowe wynosiły 760 tys. zł., ale w trakcie kontroli Kraśko przedstawił kolejne faktury. Ostatecznie - doliczając podatek z tych nowych rachunków - dług wobec fiskusa urósł do 850 tys. zł. Po spłaceniu tej sumy sprawa została zamknięta.

Czytaj też: Piotr Kraśko usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu bez uprawnień

Piotr Krasko odniósł się do tego materiału na Instagramie. Napisał: "Wszystkie kwestie podatkowe zostały wyjaśnione w Urzędzie Skarbowym 5 lat temu. Łączenie tego z moim obecnym miejscem pracy ma oczywisty kontekst”.

Zauważył, że najprawdopodobniej złamana została zasada tajemnicy skarbowej:  „Jeśli TVP.Info uznało za rzecz ważną sprawdzenie, czy nie było zaległości w podatkach i jaki jest stan finansów obywatela, który nie pełni żadnych funkcji państwowych, to może dołoży też starań o podobną wiedzę w odniesieniu nie do przeszłości a teraźniejszości najważniejszych osób w państwie. Chyba, że w odniesieniu do obywatela tajemnica skarbowa nie istnieje, a w odniesieniu do rządzących jak najbardziej" - oświadczył Piotr Kraśko.

Zwrócił uwagę w ten sposób na pytania pojawiające się w sprawie majątku premiera i jego żony, które wielokrotnie opisywała m.in. "Gazeta Wyborcza". Poza wpisem na Instagramie Kraśko nie komentuje sprawy.

Czytaj też: Panie, co Pan mówi? Polecamy dobry wywiad z Piotrem Kraśką

(MAT, 10.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.