Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Latem TVP bez nowych odcinków "Barw szczęścia", ale z premierami "Leśniczówki"

W serialu "Leśniczówka grają m.in. Marek Bukowski i Jolanta Fraszyńska (fot. materiały prasowe)

Wbrew pierwotnym planom latem TVP nie będzie nadawała premierowych odcinków codziennego serialu Dwójki "Barwy szczęścia". W letniej ramówce znalazły się za to nowe odcinki serialu "Leśniczówka", który pokazuje TVP 1.

Pod koniec sierpnia ub.r. prezes TVP Jacek Kurski na konferencji ramówkowej zapowiedział, że "Barwy szczęścia" będą premierowo emitowane także w letniej ramówce 2022 roku. Letnia emisja miała zrekompensować widzom brak piątkowego odcinka serialu, który wycofano z powodu wprowadzenia do ramówki show "You Can Dance – nowa generacja". Po dwóch tygodniach piątkowe odcinki jednak przywrócono, a taneczny show ostatecznie przeniesiono na niedzielne popołudnia do TVP 1.

Czytaj też: Karolina Pajączkowska relacjonuje w TVP wojnę, a za tydzień poprowadzi festiwal w Opolu

Centrum Informacji TVP decyzję o zmianie planów ramówkowych tłumaczy tym, że "Barwy szczęścia" cieszą się "ogromną sympatią widzów". TVP podaje, że nowe odcinki tego serialu widzowie będą mogli śledzić jesienią. "W te wakacje Telewizja Polska zaplanowała natomiast premiery innego znanego i bardzo lubianego przez widzów polskiego serialu – »Leśniczówka« w TVP 1" – podkreśla Telewizja Polska.

W poprzednich sezonach w czerwcu, lipcu i sierpniu "Leśniczówka", którą można oglądać od poniedziałku do czwartku, miała wakacyjną przerwę w emisji. Latem premierowe odcinki seriali pokazują też inne stacje telewizyjne, TVN – "Na Wspólnej", a Polsat – "Sekrety rodziny".

Według Nielsen Media w sezonie sezonie 2021/22 (od września do początku czerwca) serial "Barwy szczęścia" oglądało średnio 1,83 mln osób, ok. 150 tys. mniej, niż przed rokiem.

Czytaj też: Portal „Czas na Opole” usunął teksty o ojcu Patryka Jakiego. Nawet w archiwalnych PDF-ach

(MNIE, 10.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.