Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Joanna Lichocka skarży się do KRRiT na "Królowe życia" w TTV

Joanna Lichocka zwróciła się do przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego o podjęcie czynności sprawdzających (fot. Jakub Kaminski/East News)

Joanna Lichocka, posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych, złożyła skargę do KRRiT na "Królowe życia" w TTV. Według Lichockiej tym programem nadawca naruszył ustawę o radiofonii i telewizji, propagując działania sprzeczne z prawem, moralnością i dobrem społecznym.

Lichocka zwróciła się do przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego o podjęcie czynności sprawdzających w związku z informacjami ujawnionymi przez Jana Śpiewaka, aktywistę obywatelskiego.

W zeszłym tygodniu Śpiewak w mediach społecznościowych przypomniał, że Dagmara Kaźmierska, jedna z bohaterek programu, odbyła wyrok więzienia za stręczycielstwo i handel ludźmi.

Z kolei o Arkadiuszu "Megakocie" Zgorzelskim, innym uczestniku "Królowych życia", napisał: "w internecie chwali się zażywaniem twardych narkotyków i romansami z »małolatkami«", Według Śpiewaka cztery partnerki Zgorzelskiego zmarły. "Jak sam Megakot przyznał, policja sama podejrzewała go o zabójstwo jednej z nich" - napisał. Swoje ustalenia Śpiewak podsumował stwierdzeniem, że jest to "świat odwróconych wartości", a YouTube, Instagram i TVN zarabiają ogromne pieniądze na promowaniu zła.

Joanna Lichocka pisze list do przewodniczącego KRRiT

W liście do przewodniczącego KRRiT Joanna Lichocka napisała, że jej zdaniem trudno nie zgodzić się z opinią Śpiewaka na temat programu i jego bohaterów. Jak podkreśliła, cykl "Królowe życia" nie krytykuje zachowań uczestników, a "jest świadomie przez nadawcę wybranym sposobem na wywołane kontrowersji i skandali, które mają przyciągnąć widownię".

"Zwracam się do Pana Przewodniczącego o podjęcie czynności sprawdzających w związku z ujawnionymi przez Jana Śpiewaka, aktywistę obywatelskiego, informacjami, iż na antenie telewizji TTV rozpowszechniana jest audycja pt. »Królowe życia«, której prowadzącą jest osoba skazana za stręczycielstwo i handel ludźmi" – napisała Joanna Lichocka w skardze do przewodniczącego KRRiT, którą opublikowała w mediach społecznościowych.

"Wydźwięk cyklu »Królowe życia« emitowanego na kanale TTV należącego dziś do Discovery Polska nie ma na celu krytykowania tego rodzaju postaw życiowych, z jakich znana jest zarówno prowadząca i jej gość. Przeciwnie, jest świadomie przez nadawcę wybranym sposobem na wywołane kontrowersji i skandali, które mają przyciągnąć widownię" - stwierdziła Lichocka.

Lichocka zaznaczyła, że "postępowanie nadawcy stoi więc w sprzeczności z art. 18 ust. 1, 2 i 4 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 805, z 2021 r. poz. 1676) mówiącym między innymi o tym, że audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym oraz zagrażających moralnemu rozwojowi małoletnich".

Stacja TTV na razie nie odniosła się do sprawy.

(MNIE, 17.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.