Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio dla Ukrainy nadaje w Przemyślu. Ma też zgodę na częstotliwość w Hrubieszowie

Polskie Radio dostało częstotliwości, z których korzystało wcześniej radio RMF Ukraina (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał Polskiemu Radiu pozwolenia na emisje okazjonalne Polskiego Radia dla Ukrainy w Przemyślu i Hrubieszowie. W Przemyślu rozgłośnia rozpoczęła nadawanie w piątek.

Decyzje UKE dotyczą częstotliwości 98,6 MHz w Przemyślu i 93,3 MHz w Hrubieszowie, a każde z pozwoleń jest ważne 30 dni. Wcześniej obie częstotliwości wykorzystywało radio RMF Ukraina, któremu odmówiono kolejnych pozwoleń (rozgłośnia zakończyła nadawanie).

Czytaj też: Jak dużo zarobiły media na kampanii Polskiego Ładu? TVP prawie 2 mln złotych

Polskie Radio nie odpowiedziało na pytanie "Presserwisu", kiedy uruchomi emisję Polskiego Radia dla Ukrainy w Hrubieszowie.

Polskie Radio dla Ukrainy od 2 maja nadaje także - dzięki pozwoleniu na emisję okazjonalną - w Warszawie na częstotliwości 100,6 MHz. Wcześniej korzystało z niej Radio Zet Ukraina (nadaje jedynie w internecie).

Polskie Radio dla Ukrainy udostępnia antenę dziennikarzom i współpracownikom Ukraińskiego Radia Publicznego UKR1, transmituje jego audycje oraz emituje specjalne programy sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.

Czytaj też: Kto może zostać następcą Tomasza Lisa w "Newsweek Polska", a kto nie powinien?

(KOZ, 30.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.