Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Globalny podatek cyfrowy może być opóźniony do 2024 roku

Rozmowy w sprawie wprowadzenia podatku cyfrowego przeciągają się (fot. Unsplash.com/Scott Graham)

Globalna umowa dotycząca wprowadzenia podatku cyfrowego może nie być gotowa nawet do końca 2023 roku, a raczej w pierwszych miesiącach roku 2024. Do tej pory mówiono, że prawdopodobny termin to połowa tego roku.

Najnowszą prognozę przedstawił francuski minister finansów Bruno Le Maire, a właśnie Francja jest głównym orędownikiem wprowadzenia tych zapisów prawnych. "Nie będziemy szczędzić wysiłków, aby przekonać społeczność międzynarodową i członków OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) do dołożenia wszelkich starań, aby osiągnąć konsensus w nadchodzących miesiącach. Może to być koniec 2023 roku, może to być początek 2024 roku" - powiedział Le Maire po spotkaniu ministrów finansów Unii Europejskiej w Brukseli.

Czytaj też: RAS Polska nie zaprzecza, że w sprawie zachowań Tomasza Lisa pracowała komisja

Umowa ma na celu przeniesienie praw do opodatkowania dużych grup cyfrowych, takich jak Apple czy Google, osobno w każdym z krajów.

(MAC, 26.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.