Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Republika pierwszy raz może wyjść na plus

- Wygląda na to, że spółka ma operacyjny zysk za zeszły rok - mówi Tomasz Sakiewicz (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Telewizja Republika SA w 2021 roku prawdopodobnie pierwszy raz w historii wypracowała zysk.

W porządku zwołanego na 21 czerwca posiedzenia walnego zgromadzenia spółki znalazło się rozpatrzenie "wniosku zarządu w przedmiocie przeznaczenia zysku spółki za 2021 rok".

- Przed końcem audytu nie powinienem ujawniać wyników spółki, ale wiele wskazuje na to, że udało nam się wejść na ścieżkę wzrostu - mówi Tomasz Sakiewicz, prezes Telewizji Republika. - Wygląda na to, że spółka ma operacyjny zysk za zeszły rok - dodaje. Sakiewicz potwierdza, że byłby to pierwszy rok w historii działalności spółki na plusie.

Czytaj też: 200 tys. wniosków o dopłatę do dekodera, kolejne regiony
bez telewizji w starym systemie

Telewizja Republika SA w 2020 roku uzyskała 15,7 mln zł przychodów ze sprzedaży i zanotowała 1,5 mln zł straty. Spółka oświadczyła, że w 2020 roku "zgodnie z przewidywaniami rozstrzygnęły się wybory prezydenckie, zakończone zwycięstwem Prezydenta Andrzeja Dudy, co również miało stabilizujący wpływ na sytuację spółki".

W kwietniu 2022 roku TV Republika miała 0,1 proc. udziału w rynku (dane Nielsen Media).

(KOZ, 23.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.