Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP World i Biełsat TV będą nadawane na Litwie naziemnie jeszcze w maju

TVP World trafi na multipleks regionalny, a później również na ogólnokrajowy (screen Tvpworld.com)

Jeszcze w maju TVP World i Biełsat TV będą dostępne dla widzów na Litwie za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej.

TVP World i Biełsat TV trafią na regionalny multipleks obejmujący Wileńszczyznę i docierający do ponad 20 proc. populacji Litwy. O tym, że anglojęzyczny TVP World będzie nadawany w tym kraju naziemnie, pisaliśmy już w marcu.

Czytaj też: EBU potwierdza nieprawidłowe głosowanie Polaków na Eurowizji 

Na regionalnym multipleksie na Litwie znajdują się już cztery inne kanały Telewizji Polskiej: TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2, TVP Polonia.

TVP uzyskała również koncesję od regulatora litewskiego LRTK na nadawanie sześciu kanałów na multipleksie ogólnokrajowym (MUX 2). Jak podał nadawca, pojawią się na nim TVP Wilno, TVP Info, TVP Historia 2, TVP Polonia, TVP World i Biełsat TV.

Stacje będą dostępne w sumie dla około 2/3 populacji Litwy.

Promocja polskości

"Uruchomienie kolejnych kanałów Telewizji Polskiej na Litwie - w szczególności TVP World i Biełsat TV pozwoli wszystkim widzom w tym kraju poznać polski i regionalny punkt widzenia na wydarzenia w obszarze Trójmorza oraz całego świata" - stwierdził w komunikacie Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.

Czytaj też: "Fakty" najdroższe w cenniku TVN na czerwiec

Także w maju największy operator kablowy na Litwie - firma Telia - włączył do oferty dwa kolejne kanały TVP: TVP World i TVP Info.

(KOZ, 20.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.