Dział: RADIO

Dodano: Maj 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora będzie dłużej negocjować przejęcie udziałów w Eurozecie

Obecnie okres realizacji przez Agorę opcji call upływa z końcem czerwca (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Agora podpisała z SFS Ventures, większościowym udziałowcem Eurozetu, już drugi aneks do umowy wspólników dotyczący przedłużenia terminu realizacji opcji call, która gwarantuje jej prawo do kupna pozostałych udziałów w spółce.

Okres realizacji opcji call rozpoczął się rok po zawarciu umowy wspólników, czyli 20 lutego 2020 roku, a kończył 20 lutego 2022. Dotychczasowy aneks, zawarty w lutym br., obowiązywał do dziś - 20 maja. Teraz termin został przesunięty na ostatni dzień czerwca br.

"W tym czasie wspólnicy będą kontynuować negocjacje w sprawie zmiany umowy wspólników, w szczególności w zakresie terminu wykonania uprawnienia Agory do nabycia wszystkich pozostałych udziałów Eurozet należących do SFS Ventures" – napisała spółka w komunikacie.  

Czytaj też: Po wyroku ws. Agory i Eurozetu. Lis, Braun, Bierzyński w Press.pl: To polityka

12 maja br. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał nieprawomocny wyrok, w którym – zmieniając decyzję prezesa UOKiK – zgodził się na przejęcie przez Agorę kontroli nad Eurozetem.

(BAE, 20.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.