Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter zaskarży Muska za naruszenie umowy o zachowaniu poufności

Elon Musk zaskoczył Twittera tym, że dzieli się z użytkownikami szczegółami rozmów (screen: YouTube/TED)

Elon Musk ujawnił na Twitterze, że zespół prawny serwisu zamierza złożyć przeciwko niemu skargę o ujawnienie umowy o zachowaniu poufności.

Wcześniej miliarder informował o wstrzymaniu transakcji zakupu Twittera, aż zostanie sprawdzone, czy fałszywe konta stanowią mniej niż 5 proc. zarejestrowanych w serwisie. Zapowiedział przeprowadzenie próby na 100 kontach wybranych losowo.

Czytaj też: Facebook, YouTube, Twitter i TikTok mają oznaczać rosyjskie zbrodnie w Ukrainie

"Prawnik Twittera właśnie zadzwonił, aby poskarżyć się, że naruszyłem ich umowę NDA, ujawniając, że wielkość próbki kontrolnej bota wynosi 100!" – napisał Musk. NDA oznacza Non-disclosure agreement, czyli Umowę o zachowaniu poufności.

W piątek Musk zakomunikował, że wstrzymuje procedury związane z kupnem serwisu za 44 mld dol. do czasu wyjaśnienia sprawy związanej z fałszywymi kontami.

(MAC, 17.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.