Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook, YouTube, Twitter i TikTok mają oznaczać rosyjskie zbrodnie w Ukrainie

Pismo nie ma wartości prawnej, ale w przeszłości koncerny technologiczne i social media stosowały się do tego typu wezwań (fot. Pixabay.com)

Czworo przewodniczących komisji amerykańskiej Izby Reprezentantów zaapelowało do szefów największych firm mediów społecznościowych - Mety (ze szczególnym uwzględnieniem Facebooka), YouTube, Twittera i TikToka o archiwizowanie treści, które można byłoby wykorzystywać jako dowody rosyjskich zbrodni wojennych w Ukrainie.

W uzasadnieniu napisano, że prośba zostaje skierowana w momencie, "gdy rząd USA i zajmujące się prawami człowieka instytucje międzynarodowe badają rosyjskie zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko ludzkości i inne okrucieństwa, do których dochodzi w Ukrainie".

Czytaj też: Meta pozwana przez byłego moderatora Facebooka o brak higieny pracy

Apel podpisało czworo zasiadających w Izbie Reprezentantów przedstawicieli Partii Demokratycznej: przewodnicząca komisji ds. nadzoru Carolyn Maloney, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Gregory Meeks, szef podkomisji ds. bezpieczeństwa narodowego Stephen Lynch i lider podkomisji ds. Europy, energii, środowiska i cybersfery William Keating.

Stacja telewizyjna NBC zaznaczyła, że pismo nie ma wartości prawnej, ale w przeszłości koncerny technologiczne stosowały się do tego typu wezwań.

Czytaj też: RMF FM nie komentuje konsultacji z Mazurkiem planów zwolnienia Manna

(MAC, 16.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.