Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarka Al-Dżaziry zginęła od postrzału

Shireen Abu Akleh była jedną z najbardziej znanych dziennikarek świata arabskiego, stacja o jej śmierć obwinia żołnierzy izraelskich (screen: YouTube/Al Jazeera English)

Shireen Abu Akleh, palestyńska dziennikarka katarskiej telewizji Al-Dżazira, w środę rano została śmiertelnie postrzelona podczas wymiany ognia  między żołnierzami izraelskimi a Palestyńczykami w Dżanin.

Dziennikarka nadawała korespondencję o izraelskim ataku na obóz dla uchodźców w mieście położonym na północy Zachodniego Brzegu, należącym do Palestyny, ale w dużej części kontrolowanym przez Izrael. Z informacji gazety "Haaretz" wynika, że gdy żołnierze otworzyli ogień, dziennikarka miała na sobie hełm i kamizelkę z napisem „PRESS”.

Czytaj też: Ukraiński dziennikarz Maksim Medinski zginął pod Charkowem

51-letnia Shireen Abu Akleh pracowała dla Al-Dżaziry od 1997 roku. Podczas ostrzału ranny został drugi reporter stacji, Ali Samodi.

(MAC, 12.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.