Dział: PRASA

Dodano: Maj 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja ostrzega Wielką Brytanię przed nakładaniem sankcji na media i dziennikarzy

Rosyjski MSZ zapowiada, że przy kolejnych sankcjach zastosuje działania odwetowe (fot. Unsplash.com)

Deborah Bronnert, ambasadorka Wielkiej Brytanii w Moskwie, została wezwana do tamtejszego MSZ i ostrzeżona przed nakładaniem kolejnych sankcji na rosyjskie media i ich przedstawicieli. 

W oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdza, że Rosja będzie "surowo i zdecydowanie" reagować na wszystkie sankcje nakładane przez Londyn.

Na początku ubiegłego tygodnia Wielka Brytania zablokowała na swoim terytorium możliwość nadawania rosyjskiej telewizji państwowej Pierwyj Kanał (tak jak Unia Europejska), oskarżając ją o "rozpowszechnianie dezinformacji poprzez usprawiedliwianie nielegalnej inwazji Putina, nazywając ją »specjalną operacją wojskową«".

Wielka Brytania nałożyła również sankcje na grupę rosyjskich dziennikarzy funkcjonujących przy armii rosyjskiej w Ukrainie - Jewgienija Poddubnego, korespondenta wojennego Ogólnorosyjskiej Państwowej Telewizji i Radiofonii oraz Aleksandra Kotsa i Dmitrija Stieszina, korespondentów "Komsomolskoj Prawdy". 

Brytyjczycy wystąpili też przeciwko stronom internetowym RT i Sputnika, uzasadniając: "Zbyt długo RT i Sputnik masowo produkują niebezpieczne bzdury przedstawiane jako poważne wiadomości, aby uzasadnić inwazję Putina na Ukrainę”. Wcześniej Ofcom odebrał telewizji RT brytyjską koncesję na nadawanie.

(MAC, 10.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.