Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koniec serwisu Wiadomo.co. Szubartowicz: "Czas potańczyć solo"

Przemysław Szubartowicz nie chce ujawniać powodów zamknięcia serwisu (fot. archiwum prywatne)

Redaktor naczelny Wiadomo.co, Przemysław Szubartowicz, ogłosił zamknięcie serwisu. "Kolejna maleńka wysepka prodemokratycznego słowa znika" – skomentował w pożegnalnym tekście.

Przemysław Szubartowicz nie chce ujawniać powodów. "Presserwisowi" mówi, że wszystko wytłumaczył w tekście pożegnalnym. Nie zdradza też planów zawodowych.

"Przykra wiadomość"

W tekście pożegnalnym napisał: "I to już koniec. Kolejna maleńka wysepka prodemokratycznego słowa znika. Portal publicystyczny wiadomo.co – w tym kształcie, z tymi autorami, z tym twórcą i redaktorem naczelnym – został przeniesiony do historii. Czas potańczyć solo" – skwitował Szubartowicz.

Czytaj też: TVP powtórzyła dokument Marcina Tulickiego o Tusku "na specjalne życzenie widzów"

– Przykra wiadomość i wielka strata. Nie znam okoliczności zamknięcia, ale takie działanie musi się wiązać z głębszymi problemami – komentuje wicenaczelny "Gazety Wyborczej" Bartosz T. Wieliński.

Wiadomo.co ruszył w październiku 2016 roku. Serwis publicystyczny został założony w internecie głównie przez byłych pracowników Polskiego Radia. Publikowali w nim m.in. Cezary Michalski, Janusz A. Majcherek, Zygmunt Bauman czy Ryszard Holzer.

Czytaj też: "Gazeta Wyborcza" nie musi publikować sprostowań do tekstu o Jacku Kurskim

(BAE, 09.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.