Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP oszczędza na teleturniejach - wiosną nie będzie już nowych odcinków "Koła fortuny"

Ostatni premierowy odcinek "Va Banque" nadano 29 kwietnia, "Gry słów. Krzyżówki" - 4 maja, a "Koła fortuny" - 3 maja (fot. materiały prasowe)

TVP zakończyła w wiosennej ramówce premierową emisję teleturniejów "Va banque" i "Koło fortuny" (TVP 2) oraz "Gra słów. Krzyżówka" (TVP 1). Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że powodem są oszczędności.

Ostatni premierowy odcinek "Va banque" nadano 29 kwietnia, "Gry słów. Krzyżówki" - 4 maja, a "Koła fortuny" - 3 maja. 

W ub.r. premierowy sezon "Va banque" trwał do 2 czerwca, "Koła fortuny" do 5 czerwca, a "Gry słów. Krzyżówki" aż do 17 sierpnia (z przerwą m.in. na piłkarskie Euro i Letnie Igrzyska Olimpijskie).

Producenci programów są zaskoczeni decyzją TVP. Według informacji przekazanych im przez TVP odcinki, które nie zostały wyemitowane, mają znaleźć się w jesiennej ramówce.

Telewizja Polska nie podaje powodów cięć w ofercie programowej. - O planach emisyjnych tych formatów stacja poinformuje w oficjalnym komunikacie - przekazało "Presserwisowi" Centrum Informacji TVP.

Czytaj też: 36 proc. Polaków poważa zawód dziennikarza. Czy to dużo?

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że powodem skrócenia sezonów "Va banque", "Koła fortuny" oraz "Gry słów. Krzyżówki" są oszczędności.

Jak informowaliśmy, wysokie koszty obsługi obligacji, które TVP otrzyma w ramach tegorocznej rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu, oznaczają cięcia w spółce. Oszczędności obejmują przede wszystkim główne anteny.

(MNIE, 06.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.