Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Podcasty o wojnie w Ukrainie już najpopularniejsze na polskim Spotify

Dane dotyczące najpopularniejszych podcastów Spotify aktualizuje codziennie. Pierwszy podcast, który nie traktuje o wojnie, znalazł się dopiero na miejscu piątym (fot. Pexels.com)

"Raport o stanie świata" Dariusza Rosiaka, podcast Ośrodka Studiów Wschodnich, "Po prostu Wschód" Piotra Pogorzelskiego i podcast Outriders są aktualnie najpopularniejszymi polskimi podcastami na Spotify. Zdeklasowały dotychczas trendujące podcasty kryminalne.

Według Spotify, w pierwszej czwórce najpopularniejszych podcastów w Polsce są te, które podejmują tematy związane z militarnym atakiem Rosji na Ukrainę.

Spotify ogranicza rosyjską propagandę

Na pierwszym miejscu jest "Raport o stanie świata" Dariusza Rosiaka, a dalej: podcast Ośrodka Studiów Wschodnich, "Po prostu Wschód" Piotra Pogorzelskiego, byłego korespondenta Polskiego Radia w Kijowie, i podcast redakcji Outriders, która do Ukrainy wysłała pięcioro dziennikarzy.

Dopiero na piątym miejscu plasuje się dotychczas najpopularniejszy podcast w Polsce – "Kryminatorium" Marcina Myszki. Za nim kolejny podcast o Ukrainie - "Raport międzynarodowy. Ukraina" przygotowywany przez Onet, w którym Witold Jurasz, dziennikarz Onetu i były chargé d’affaires RP w Białorusi, wraz z gośćmi rozmawia o sytuacji za wschodnią granicą.

Czytaj też: Statuetka Dziennikarza Roku od Dariusza Rosiaka wylicytowana za 25,1 tys. zł

Spotify dane dotyczące najpopularniejszych podcastów aktualizuje codziennie. 

Serwis zareagował na atak Rosji na Ukrainę, ograniczając możliwość odnajdywania programów należących do rosyjskich mediów państwowych i obsługiwanych przez nie. W ubiegłym tygodniu usunięto całą zawartość RT i Sputnika ze Spotify w Unii Europejskiej.

(BAE, 10.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.