Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Maj 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dean Baquet na czele nowego projektu śledczego "The New York Times"

Dean Baquet w przeszłości był laureatem Nagrody Pulitzera właśnie za dziennikarstwo śledcze (fot. Wikimedia Commons/nrkbeta)

"The New York Times" poinformował, że ustępujący w czerwcu z funkcji redaktora naczelnego Dean Baquet stanie na czele nowego projektu gazety, obejmującego lokalne dziennikarstwo śledcze.

W ramach całorocznego projektu powstaną raporty śledcze skoncentrowane na szczeblach stanowym i lokalnym, gdzie amerykańskie dziennikarstwo od lat przeżywa kryzys.

Inicjatywa "NYT" wypełni lukę

"Coraz mniej osób w całym kraju ma dostęp do podstawowych informacji o swoich społecznościach. Zbyt często nie ma nikogo, kto mógłby śledzić np. inicjatywy szkolne, przeczesać dokumenty sądowe lub ujawnić znaczenie codziennych wydarzeń w miastach i stanach. Jest więc prawie pewne, że korupcja, niesprawiedliwość i krzywda pozostaną niezauważone. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa pozwoli wypełnić tę lukę" – oświadczył A.G. Sulzgerber, prezes The New York Times Company.

Czytaj też: Joe Kahn nowym redaktorem naczelnym "The New York Times"

"NYT" w ramach projektu udostępni łamy lokalnym gazetom, portalom, stacjom radiowym i telewizyjnym.

65-letni Dean Baquet, w przeszłości laureat Nagrody Pulitzera właśnie za dziennikarstwo śledcze, naczelnym nowojorskiego dziennika był od maja 2014 roku. Jak poinformowano ponad tydzień temu, jego miejsce na stanowisku redaktora naczelnego zajmie Joe Kahn. 20 kwietnia "NYT" komunikował, że Baquet odchodzi na emeryturę, ale gazeta ma dla niego propozycję udziału w nowym, nieujawnianym w tamtym momencie projekcie.

Czytaj też: Szefowie polskich mediów zgodni: ostrożniej z obecnością dziennikarzy w social mediach

(MAC, 02.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.