Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

IMM: Onet, Wirtualna Polska i "Rzeczpospolita" najczęściej cytowane w marcu

Onet zdobył pierwsze miejsce w zestawieniu głównym, m.in. za sprawą wywiadu z członkiem Rady Polityki Pieniężnej Ludwikiem Koteckim na temat podwyżek stóp procentowych (fot. brotiN biswaS/Pexels)

W marcu Onet był najczęściej cytowanym medium. Dziennikarze z innych redakcji powoływali się na portal ponad 2 tys. razy – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów.

Onet zdobył pierwsze miejsce w zestawieniu głównym, m.in. za sprawą wywiadu z członkiem Rady Polityki Pieniężnej Ludwikiem Koteckim na temat podwyżek stóp procentowych.

Press

Źródło: IMM

Polsat News najbardziej opiniotwórczy wśród stacji telewizyjnych

Na drugim miejscu z niewiele niższym wynikiem (1,8 tys. powołań) uplasowała się Wirtualna Polska, natomiast podium zamyka "Rzeczpospolita" (1,6 tys. wzmianek).

Czytaj też: PKN Orlen w pierwszym kwartale miał 2,8 mld zysku. O Polska Press śladowo

Na pierwsze miejsce w kategorii najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych powraca Polsat News z wynikiem 1128 powołań. Na antenie wyemitowano między innymi wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim, który mówił o rozmowach z liderami państw zachodnich na temat nakładania dotkliwych sankcji na rosyjskie firmy. Drugie miejsce w marcowym zestawieniu zajmuje TVN 24 cytowany przez pozostałych dziennikarzy 1076 razy, natomiast podium - podobnie jak w zeszłym miesiącu - zamyka TVN z liczbą 840 wzmianek w innych tytułach.

Press

Źródło: IMM

Na pierwszym miejscu rankingu najczęściej cytowanych stacji radiowych, podobnie jak w poprzednich miesiącach, uplasował się RMF FM z wynikiem 1633 cytowań w innych mediach. Na miejsce drugie awansowało Radio Zet z liczbą 988 powołań. Podium marcowego zestawienia zamyka Radio Plus (865 wzmianek), na którego antenie szef resortu zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że rekomenduje premierowi, aby pod koniec marca zniesiono kwarantannę, izolację oraz obowiązek noszenia maseczek.

"Rzeczpospolita" niezmiennie pierwsza

Liderem wśród tytułów prasowych niezmiennie pozostaje "Rzeczpospolita", na którą dziennikarze innych redakcji powoływali się 1635 razy. Drugie miejsce z wynikiem 1273 cytowań zajmuje "Super Express". Natomiast podium zamyka "Gazeta Wyborcza", na którą powoływano się 926 razy.

Press

Źródło: IMM

Na pierwszym miejscu w rankingu portali internetowych utrzymuje się Onet, na którego informacje dziennikarze innych tytułów mediowych powoływali się w marcu 2035 razy. Tuż za nim znalazła się Wirtualna Polska z wynikiem 1841 powołań. Podium jak dotychczas zamyka Interia, tym razem z liczbą 1523 powołań w innych mediach. 

W marcu pierwsze miejsce w rankingu tygodników i dwutygodników zajmuje "Gazeta Polska" (334). Na łamach tygodnika ukazał się wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Dzięki publikacji pismo zanotowało awans aż o pięć pozycji w rankingu. Na drugim miejscu znajduje się "Viva!" z 242 cytowaniami. Trzecie miejsce ponownie zajmuje tygodnik "Wprost" (226). 

"Forbes" z wynikiem 345 cytowań utrzymuje pierwsze miejsce wśród najbardziej opiniotwórczych miesięczników i dwumiesięczników. Na drugie miejsce w marcu awansował miesięcznik "Twój Styl" z liczbą 78 powołań. Trzeci w zastawieniu jest "Press", na który powoływano się 65 razy.

Radio Gdańsk wygrywa wśród mediów regionalnych

Na pierwszym miejscu podium najczęściej cytowanych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno–biznesowym niezmiennie jest "Rzeczpospolita" (1635). Drugie miejsce zajmuje "Dziennik Gazeta Prawna", na który inne redakcje powoływały się 910 razy, między innymi za sprawą doniesień na temat sytuacji polskich zakładów produkcyjnych działających na terenie Ukrainy po wybuchu wojny. Na trzecie miejsce rankingu tytułów prasowych o profilu ekonomiczno–biznesowym awansował miesięcznik "Forbes" (345).

Czytaj też: Radio Zet jest liderem w Warszawie, Tok FM – we Wrocławiu, a w innych dużych miastach – RMF FM

Najczęściej cytowane portale o profilu biznesowym w marcu to podobnie jak w lutym: Money (340), Business Insider Polska (265) i Bankier (203).

Z kolei najczęściej cytowanym medium regionalnym w marcu było Radio Gdańsk, na które pozostałe media powoływały się 124 razy. W marcu radio zaprosiło do rozmowy prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, który opowiedział o obniżce cen paliw oraz gazu. Na drugim miejscu rankingu uplasowało się Radio Kraków (71). Podium zamyka Radio dla Ciebie, które w marcu awansowało aż o sześć miejsc z 68 cytowaniami.

Press

Źródło: IMM

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 29 997 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych. Badanie dotyczy okresu 1-31 marca 2022 roku.

Czytaj też: Musk chce większej swobody na Twitterze. Sceptyczne podejście organizacji broniących praw człowieka

(BAE, 29.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.