Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ z sublicencją do transmisji meczów piłkarskiej ligi greckiej

W lidze greckiej gra m.in. reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak, który występuje w drużynie AEK Ateny. Do niedawna występował w lidze rosyjskiej (fot. Pixabay.com)

Canal+ nabył sublicencję do emisji meczów piłkarskiej ligi greckiej.

Prawa do transmisji z ligi greckiej do końca sezonu 2022/23 posiada Sportklub. - Canal+ może transmitować wybrane mecze w ramach posiadanej ze Sportklub umowy - wyjaśnia Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+.

Czytaj też: Rozgrywki ligi belgijskiej przez trzy lata w Eleven Sports

W lidze greckiej gra m.in. reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak, który występuje w drużynie AEK Ateny. W tym klubie gra też inny reprezentant Polski - Damian Szymański.

Jak tłumaczy Piotr Kaniowski, rzecznik Canal+, to właśnie ze względu na udział Polaków w tej lidze stacja zdecydowała się nabyć sublicencję.

Canal+ ma też prawa do PKO BP Ekstraklasy (do sezonu 2022/2023) i do ligi angielskiej (do zakończenia obecnego sezonu rozgrywek). Te drugie prawa przejmie jednak platforma streamingowa Viaplay. Canal+ dysponuje ponadto prawami do ligi hiszpańskiej (do końca sezonu 2025/2026) i francuskiej (do końca sezonu 2023/2024). Obie te ligi dzieli z Eleven Sports.

Czytaj też: Tegoroczne MŚ w siatkówce kobiet i mężczyzn w Polsacie oraz TVP

(MNIE, 21.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.