Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Olga Mickiewicz za Katarzynę Pruchnicką w zarządzie Radia 357

Olga Mickiewicz w zarządzie spółki 357 odpowiada za rozwój oferty programowej, w tym podcastów (fot. materiały prasowe)

Olga Mickiewicz zastąpiła Katarzynę Pruchnicką w zarządzie spółki 357, zarządzającej Radiem 357.

Spółdzielnia Twórców Radia 357 skupiająca członków zespołu redakcyjnego wybrała przedstawicieli do zarządu radia. Desygnuje ona dwie osoby do pięcioosobowego zarządu, którego kadencja trwa rok. W głosowaniu wybrano Ewę Mieczławską (na drugą kadencję) i Olgę Mickiewicz.

Olga Mickiewicz w zarządzie spółki 357 odpowiada za rozwój oferty programowej (w tym podcastów), a Ewa Mieczławska za kwestie kadrowe, a także rozwój aplikacji i strony internetowej. Wcześniej kwestie programowe w zarządzie koordynowała Katarzyna Pruchnicka.

W nowej kadencji zarząd spółki 357 tworzą także: Krystian Hanke (odpowiedzialny za kwestie komunikacji wewnętrznej), Paweł Pobóg-Ruszkowski (dyrektor finansowy) i Paweł Sołtys (koordynujący kwestie marketingu, sprzedaży, techniki, komunikacji oraz rozwoju biznesowego, dodatkowo pełniący funkcję prezesa zarządu).

Formalne zaplecze Radia 357 tworzą trzy podmioty prawne. Jego głównym elementem jest spółka komandytowa. Jej wspólnikami są Spółdzielnia Twórców Radia 357 oraz 357 Sp. z o.o., która jako komplementariusz zarządza bieżącą działalnością radia. Wspólnikami w spółce komandytowej, obok Spółdzielni Twórców i 357 Sp. z o.o., są również Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski.

Nowa członkini zarządu Olga Mickiewicz do zespołu Radia 357 dołączyła w lutym 2021 roku. Wcześniej - od 2010 roku - pracowała w Polskim Radiu - początkowo w Czwórce, a od 2014 roku w Studiu Reportażu i Dokumentu. W 2016 roku była nominowana do nagrody Grand Press za reportaż "Śmieszno i straszno" oraz została laureatką międzynarodowej Ake Blomstrom Award. W 2017 roku otrzymała główną nagrodę w kategorii "Wspieranie młodych talentów" w konkursie SDP, za reportaż radiowy "Bóg, Honor, Ojczyzna i ja". Za ten reportaż otrzymała również Stypendium im. Jacka Stwory. 

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Rozgłośnia rozpoczęła nadawanie w styczniu 2021 roku. Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 43 tys. patronów przekazuje ponad 800 tys. zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.

(KOZ, 19.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.