Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd zajmie się skargą TVN na bezczynność szefa KRRiT ws. koncesji dla TVN 24

Postępowanie KRRiT dotyczące przedłużenia koncesji TVN 24 trwało ponad 19 miesięcy (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie za dwa tygodnie zajmie się skargą TVN SA na bezczynność przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24.

WSA w Warszawie przekazał "Presserwisowi", że sprawa zostanie rozpoznana na posiedzeniu niejawnym w środę, 27 kwietnia. Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu posiedzenia w oddzielnej sprawie - dotyczącej przewlekłości postępowania KRRiT.

Znaczenie dla wszystkich nadawców w Polsce

Postępowanie Krajowej Rady dotyczące przedłużenia koncesji TVN 24 trwało ponad 19 miesięcy. Koncesja wygasała 26 września 2021 roku. TVN wystąpił o jej przedłużenie już na początku lutego 2020 roku. KRRiT decyzję w tej sprawie podjęła cztery dni przed wygaśnięciem prawa do nadawania.

Czytaj też: Prywatni nadawcy przeciwni pozostawieniu w starym standardzie tylko kanałów TVP

TVN, składając skargę na działanie regulatora, tłumaczył, że spółka chce, by "sąd zweryfikował przebieg postępowania rekoncesyjnego dla TVN 24 i wskazał prawidłowy wzorzec zachowania KRRiT we wszystkich podobnych postępowaniach, co będzie miało znaczenie dla wszystkich nadawców funkcjonujących w Polsce".

WSA w Warszawie podzielił skargę na dwa oddzielne postępowania - jedno w związku z bezczynnością w rozpoznaniu wniosku, a drugie w związku z przewlekle prowadzonym postępowaniem.

Do WSA wpłynęła również skarga TVN SA na bezczynność szefa KRRiT i na przewlekłość postępowania Rady w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN Siedem. Krajowa Rada, podobnie jak w przypadku TVN 24, przedłużyła koncesję Siódemki na kilka dni przed jej wygaśnięciem, choć nadawca złożył wniosek w tej sprawie ponad rok wcześniej.

Czytaj też: Zmalała przewaga "Pytania na śniadanie" nad "Dzień dobry TVN". W grupie 16-49 wygrywa program TVN

(KOZ, 13.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.