Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Katowice uruchomiło nowe studio

W Dniu Radia z nowego studia Radia Katowice słuchaczy powitał Rafał Chirowski (screen: Youtube.com/Radio Katowice)

Radio Katowice uruchomiło nowy blok antenowy, na który składają się nowoczesne studio emisyjne z cyfrowym przekazem dźwięku oraz newsroom dla serwisantów.

Choć oficjalne otwarcie odbyło się 1 kwietnia, to dopiero wczoraj, w Dniu Radia, w studiu zainaugurowano rozmowy z gośćmi. Rozmowy z wojewodą śląskim można było wysłuchać na antenie i oglądać m.in. w aplikacji Radia Katowice oraz na facebookowym profilu rozgłośni. 

- Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii będziemy lepiej i dalej słyszalni, a naszym słuchaczom będzie łatwiej się do nas dodzwonić - zauważył Piotr Ornowski, prezes i redaktor naczelny Radia Katowice.

Czytaj też: Radio Katowice nadaje serwisy po ukraińsku

Nowe studio antenowe wyposażone jest w m.in. w modułowy stół realizacyjny, dający możliwości rozbudowy i przystosowywania go do potrzeb nowych programów. Rok wcześniej Radio Katowice uruchomiło studio nagrań z pierwszym w Europie cyfrowym stołem realizacyjnym SSL.

(PAR, 12.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.