Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ekipa Holding w 2021 roku miała 9,56 mln zł zysku netto

Założycielem Ekipy jest youtuber Karol "Friz" Wiśniewski (screen: Youtube/Friz)

Ekipa Holding opublikowała wyniki finansowe za 2021 rok. Spółka osiągnęła w tym czasie 54,89 mln zł przychodu, co przełożyło się na 12,13 mln zł zysku operacyjnego i 9,56 mln zł zysku netto.

Podano zarówno wyniki finansowe Ekipy Holding, jak i jej spółek zależnych, takich jak Ekipa Management, Ekipatonosi, Ekipa Investments (wcześniej Eve Capital Asi), Pigeon Picture i GG Bay. Z samej sprzedaży produktowej (takiej jak lody Ekipy i merchandising odzieżowy) firma wypracowała zysk 8,21 mln zł i przychód w wysokości 37,68 mln zł.

Czytaj też: Lewandowski, Wersow i Friz najpopularniejszymi influencerami w Polsce w 2021 roku

Ekipa Holding to spółka założona przez grupę youtuberów. W czerwcu 2021 zakończyła emisję akcji w ofercie prywatnej, pozyskując 10,38 mln zł.  Nowe akcje kupiło 45 osób fizycznych i firm. W ramach rundy finansowania do akcjonariatu jako inwestorzy strategiczni dołączyli: BT Kapitał sp. z o.o., Cooling.pl, właściciel marki SPC GEAR i Art-Tech Investments Łukasz Kaleta.

(KAP, 12.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.