Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wikipedia pod presją Kremla za informacje o wojnie w Ukrainie

Roskomnadzor zarzuca Wikipedii przechowywanie rzekomo fałszywych informacji (fot. Pixabay.com)

Roskomnadzor we wtorek wydał oświadczenie, że żąda, by Wikipedia usunęła "materiały zawierające niedokładne informacje dotyczące interesu publicznego" na temat sytuacji w Ukrainie.

Regulator rosyjskiego rynku mediów zarzuca Wikipedii przechowywanie rzekomo fałszywych informacji o tym, co Rosja nazywa „operacją specjalną" w Ukrainie, a także o działaniach rosyjskiego wojska.

Czytaj też: W Ukrainie ruszyło międzynarodowe dziennikarskie centrum humanitarne

Zgodnie z obecnym rosyjskim prawem właściciel zasobów internetowych, który nie usuwa nielegalnych informacji, gdy zostanie o to poproszony przez Roskomnadzor, może zostać ukarany grzywną w wysokości do 4 mln rubli (65 224 dol.) - poinformował regulator. Wiadomo jednak, że w przypadku notorycznego niestosowania się do zaleceń sankcje bywają znacznie ostrzejsze.

(MAC, 06.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.