Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wargaming wycofuje się z Rosji i Białorusi

"World of Tanks" to jedna z najpopularniejszych gier produkowanych przez Wargaming (fot. Wikimedia Commons/Chase N)

Wargaming - producent takich gier jak „World of Tanks”, „World of Warships” i „World of Warplanes” - w związku ze spodziewanymi stratami - podjął decyzję o wycofaniu się z Rosji i Białorusi.

W ciągu ostatnich tygodni firma przeprowadziła strategiczny przegląd operacji biznesowych na całym świecie. Wargaming główne biuro projektowe ma w stolicy Białorusi, Mińsku, skąd pochodzi twórca firmy Wiktor Kisłyj (choć główna siedziba jest na Cyprze).

Czytaj też: Rosną przychody Ten Square Games z mikropłatności w grach free-to-play

31 marca podjęto decyzję o przekazaniu prowadzenia gier sieciowych spółki Lesta Studio rosyjskiej firmie, która jeszcze w poprzednim miesiącu należała do Wargaming. Oznacza to, że tytuły takie jak "World of Tanks" będą nadal działały w Rosji, ale Wargaming nie będzie czerpał z nich żadnych korzyści finansowych.

Firma zapowiedziała wypłacenie odpraw wszystkim pracownikom studia w Mińsku. "Mimo powagi tej decyzji jesteśmy pewni przyszłości naszej firmy" - napisano w oświadczeniu. Firma nie poinformowała, w jaki sposób i jak długo jej tytuły online będą dostępne dla Rosjan i Białorusinów.

Czytaj też: Platforma Steam zablokowała dostęp graczom z rosyjskim kontem

(MAC, KAP, 05.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.