Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk przejmuje udziały Twittera

Elon Musk krytykował Twittera, rozważał utworzenie własnej platformy, a teraz stał się jego największym udziałowcem (fot. Wikimedia Commons/Duncan Hull)

Elon Musk przejął 9,2 proc. udziałów Twittera. Jak poinformowała amerykańska stacja telewizyjna CNBC, wartość jego akcji wynosi 2,89 mld dol. Na wieść o zaangażowaniu amerykańskiego miliardera wartość spółki wzrosła o 26 proc.

Dyrektor generalny Tesli ujawnił się jako udziałowiec Twittera w zgłoszeniu regulacyjnym do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Elon Musk nabył 73 486 938 akcji w platformie społecznościowej, stając się jej największym pojedynczym udziałowcem.

Czytaj też: Szefowa Yandexu odchodzi tuż przed końcem kadencji w proteście przeciwko wojnie

Dotychczas sądzono, że założyciel Tesli i SpaceX chce stworzyć własną, konkurencyjną platformę. Niedawno sam to sugerował, właśnie za pośrednictwem Twittera, na którym ma ponad 80 mln obserwujących. Musk krytykował też serwis stworzony przez Jacka Dorseya, twierdząc, że Twitter ogranicza wolność słowa.

(MAC, 05.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.