Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wielka Brytania nakłada sankcje na rosyjskie firmy i osobowości medialne

Wielka Brytania zastosowała sankcje wobec Rosji polegające na odcięciu dostępu do międzynarodowego systemu finansowego (screen: Reuters.com)

Wielka Brytania ogłosiła sankcje wobec 14 rosyjskich podmiotów i osób, w tym państwowych organizacji medialnych, stojących za siecią telewizyjną RT oraz agencją informacyjną Sputnik. Powodem jest prowadzenie przez nie działań dezinformacyjnych w interesie Kremla.

Wśród ukaranych sankcjami propagandystów znaleźli się: Aleksandr Żarow, dyrektor naczelny Gazprom-Media oraz były szef Federalnej Służby Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Mediów (Roskomnadzoru); Aleksiej Nikołow, dyrektor zarządzający RT;  Anton Anisimow, szef Sputnik International Broadcasting; Siergiej Brilew, prominentny prezenter wiadomości w państwowej sieci telewizyjnej i radiowej Rossija.

Czytaj też: Rosja chce ukarania YouTube'a za rzekome promowanie fałszywych treści

Brytyjski rząd stwierdził, że bezpośrednio uderzy w państwowe organizacje medialne, w tym finansowaną przez rosyjskie władze TV-Novosti, właściciela RT oraz Rossiję Siewodnia, kontrolującą agencję informacyjną Sputnik. „Wojna Putina z Ukrainą opiera się na potoku kłamstw” - powiedziała w oświadczeniu brytyjska minister spraw zagranicznych Liz Truss.

Wielka Brytania zastosowała sankcje wobec Rosji polegające na odcięciu dostępu do międzynarodowego systemu finansowego, a także branż takich jak transport morski i obrona.

Czytaj też: Według Google Trends zainteresowanie internautów wojną w Ukrainie spada

(MAC, 04.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.