Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 31, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja chce ukarania YouTube'a za rzekome promowanie fałszywych treści

Roskomnadzor uznaje YouTube za jedną z głównych platform zaangażowanych w wojnę informacyjną przeciwko Rosji (fot. Pixabay.com)

Roskomnadzor wniósł do rosyjskiego sądu administracyjnego dwa pozwy przeciwko Google i jego serwisowi YouTube. W pismach jest mowa o promowaniu fałszywych treści.

Rosyjski regulator domaga się nałożenia grzywny 8 mln rubli (91,5 tys. dol.) lub równowartości 20 proc. rocznych przychodów Google w tym kraju. Urząd nazwał YouTube jedną z głównych platform zaangażowanych w wojnę informacyjną przeciwko Rosji.

Czytaj też: Według Google Trends zainteresowanie internautów wojną w Ukrainie spada

W ubiegłym tygodniu Roskomnadzor ograniczył dostęp Rosjan do serwisu Google News i zarzucił mu umożliwianie czytania fałszywych informacji na temat rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Tydzień wcześniej zarzucił YouTube działalność terrorystyczną.

(MAC, 31.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.