Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 31, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejne zwolnienia w Bauerze. Monika Stukonis traci stanowisko naczelnej "Pani"

Dotychczasowa naczelna "Pani" Monika Stukonis będzie zastępczynią Jacka Szmidta w redakcji magazynów lifestylowych (fot. materiały prasowe)

Wydawnictwo Bauer zwolniło w tym tygodniu sześć osób z segmentu lifestyle, a Monika Stukonis nie będzie już naczelną "Pani" - dowiedział się "Presserwis". W ramach reorganizacji z wydawnictwem rozstaje się naczelna "Mam ogród" Małgorzata Zdanewicz. Odchodzi także m.in. Joanna Rajpert-Kuźnicka, naczelna platformy obejmującej dwutygodniki "Tina" i "Naj" oraz miesięcznik "Olivia". Jacek Szmidt będzie jednocześnie redaktorem naczelnym nie tylko "Twojego Stylu", ale również "Pani" i "Show".

Jak ustaliliśmy, Wydawnictwo Bauer przekazało pracownikom, że w segmencie lifestyle zmierza do pracy w modelu zintegrowanej redakcji. W związku z tym rozstano się z sześcioma osobami z segmentu.

Zintegrowana redakcja

Nowa zintegrowana redakcja lifestyle obejmuje miesięczniki "Pani" i "Twój Styl" oraz dwutygodnik "Show". Kierować nią będzie Jacek Szmidt, jednocześnie pełniąc funkcję redaktora naczelnego nie tylko "Twojego Stylu" (jak obecnie), ale również "Pani" i "Show".

Czytaj też: Państwowe spółki coraz wyższe budżety reklamowe lokują w prorządowych mediach

Monika Stukonis, dotychczasowa naczelna "Pani", od czerwca będzie zastępczynią redaktora naczelnego Jacka Szmidta w redakcji magazynów lifestylowych. Stukonis naczelną "Pani" została w grudniu 2017 roku. Wcześniej przez pięć lat była naczelną miesięcznika "Elle" (Burda Media).

Małgorzata Guss, która była do tej pory naczelną "Show", będzie redaktorką naczelną centralnej redakcji poradnikowej. Guss kierowała "Show" od czerwca 2014 roku. Przed przyjściem do Wydawnictwa Bauer była wicenaczelną "Super Expressu" (Grupa ZPR Media).

Do centralnej redakcji poradnikowej włączone zostaną od lipca magazyny z segmentu hobby. Miesięcznik "Mam Ogród" trafił do redakcji miesięczników poradnikowych, kierowanej przez Ewę Kustroń-Zaniewską, a "Przepis na Zdrowie" - do redakcji czasopism poradnikowych 50+, którą kieruje Joanna Kadej-Krzyczkowska.

Zmiany na kierowniczych stanowiskach

"W związku z wprowadzaniem nowej struktury Wydawnictwa mającej na celu lepszą efektywność pracy i optymalne wykorzystanie kontentu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, magazyny z segmentu Hobby zostaną zintegrowane z Centralną Redakcją Czasopism Poradnikowych począwszy od 1 lipca 2022" - napisano m.in. w notatce do pracowników wydawnictwa.

W wyniku zmian z końcem czerwca z Wydawnictwa Bauer odchodzi Małgorzata Zdanewicz, redaktorka naczelna "Mam Ogród". Zdanewicz zajmowała to stanowisko od jesieni 2018 roku. Dotychczasowa naczelna magazynu "Przepis na Zdrowie" Marzena Lizurej miała natomiast otrzymać propozycję pozostania w wydawnictwie.

Czytaj też: Podwyżki w oddziałach "Gazety Wyborczej". Najwyższe od pięciu lat

Wcześniej - na początku 2022 roku - Wydawnictwo Bauer rozstało się w ramach reorganizacji z 13 osobami, w tym z dwiema redaktorkami naczelnymi: Edytą Brodą (kierowała magazynami "Cała Ty" i "Bliżej Ciebie" oraz Agnieszką Ciosmak z redakcji magazynów krzyżówkowych. 

To kolejne zmiany na kierowniczych stanowiskach w Wydawnictwie Bauer. Decyzję o odejściu z wydawnictwa z końcem marca 2022 roku podjęła Joanna Rajpert-Kuźnicka, redaktorka naczelna platformy obejmującej dwutygodniki "Tina" i "Naj" oraz miesięcznik "Olivia".

"To czystka"

- Jest też wiele osób, o których nie wiemy, niemających oficjalnych funkcji. Odeszło wielu szeregowych pracowników. To już czystka - uważa osoba związana z wydawnictwem.

Na emeryturę przechodzi Jarosław Mrozek, wieloletni redaktor naczelny tygodnika "Chwila dla Ciebie" i miesięcznika "Chwila dla Ciebie Extra".

Z końcem kwietnia z wydawnictwem rozstaje się Agnieszka Trojanowicz, redaktorka naczelna tygodnika "Tele Tydzień" i dwutygodnika "Świat Seriali".

Z Wydawnictwa Bauer odeszli ostatnio również Krzysztof Burmajster (redaktor naczelny tygodnika "Motor" i miesięcznika "Auto Moto") i Tomasz Szymański (redaktor naczelny "Życia na Gorąco").

Czytaj też: Czesław Michniewicz po pierwszym wygranym meczu wyzywa dziennikarzy od zgredów

(KOZ, MAC, 31.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.